Tikšanās ar rakstnieku Gunti Tāleru literatūras stundā

Dienu pēc Tukuma Literātu apvienības 60 gadu jubilejas svinībām – 8. maijā – mūsu skolā viesojās viens no tās pārstāvjiem – rakstnieks Guntis Tālers, kas mūsu skolu 1986. gadā absolvējis ar uzvārdu Zariņš. Tā kā latviešu rakstniecībā jau viens Guntis Zariņš ir atstājis radošo mantojumu, tukumniekam nācies piemeklēt pseidonīmu un viņš izvēlējies vārda “dālderis” sinonīmu.

Rakstnieks 7. c un 7. b klases skolēniem literatūras stundās pastāstīja, kā top detektīvstāsts, kas, autora acīm raugoties, atgādina aisbergu, jo jāveido divas sižeta līnijas – lasītājiem redzamā un no tiem slēptā, ko pārzina vienīgi autors un atklāj tikai darba atrisinājumā. G. Tālers pastāstīja, ka savos detektīvstāstos “Pēdējais klients”, “Grēksūdzes noslēpums”, “Monstra rotaļu laukums” izmantojis dzīvē, arī prakses laikā prokuratūrā, pieredzēto. Rakstnieks iepazīstināja arī ar rakstīšanas tehnisko pusi, piemēram, kā ar datorprogrammas palīdzību “izķert” no teksta vienas saknes vārdus vai vārdus, kas atkārtojas. G. Tālers uzsvēra, ka profesionālam rakstniekam ir jābūt ļoti pašdisciplinētam, jo līgums ar izdevniecību nekādu ilgstošu vaļošanos un iedvesmas meklēšanu nepieļauj – dienā ir jāuzraksta vismaz 2000 vārdu.

Paldies Guntim Tāleram par atsaucību un ieguldījumu skolēnu redzeslauka paplašināšanā, apgūstot populāro detektīvliteratūras žanru!

Literatūras skolotāja Vineta Rozenberga

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: