Nākotnes diplomāti

Gatavojoties Eiropas dienai 9.maijā, Eiropas komisijas pārstāvniecība aicina Latvijas izglītības iestādes un Eiropas Savienības lietu ekspertus piedalīties ikgadējā akcijā “Atpakaļ uz skolu 2022”.

Akcija ir iespēja dažādu nozaru pārstāvjiem eksperta lomā atgriezties skolās un augstākās izglītības iestādēs un dalīties ar jauniešiem savas pieredzes stāstos par dzīvi un darbu Eiropas Savienībā, kā arī runāt par jauniešu iespējām un Eiropas vērtībām.

Šī gada akcijas virstēma “Informācija un drošība digitālajā laikmetā”, “Jauniešu līdzdalība un iespējas” , “Eiropas Savienība un vērtības”.

Akcijas ietvaros 11.-12.klašu skolēni tikās ar ģimnāzijas absolventi, Finanšu ministrijas nozares padomnieci Latvijas Republikas Patstāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Sintiju Ozolu.

Savu stāstījumu lektore uzsāka ar jautājumu – kas vieno trīs uz ekrāna redzamos attēlus? Atbilde – diplomāts. Kas ir diplomāts? ‘Tas ir ārlietu resora darbinieks –valsts pilnvarots pārstāvis diplomātiskajiem sakariem ar citām valstīm.  Kādam tad īsti ir jābūt īstenam diplomātam? Noteikti ir jābūt motivācijai, zināšanām par politiku un ārpolitiku, jāpiemīt zinātkārei un atvērtībai jaunām kultūrām. Diplomātam ir jābūt ar komunikācijas prasmēm un jāmāk pareizi reaģēt pat nelabvēlīgā situācijā. Bet pats galvenais – diplomāts pārstāv savu valsti. Un kas to lai zina, varbūt tieši šajā pasākumā atradās mūsu nākamie pārstāvji  Eiropas savienības struktūrās, jo 3 meitenes no 12.a uzreiz bija gatavas kļūt par diplomātēm. Un tika pie vērtīgām dāvanām…..

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: