Lai pasaule būtu labāka!

Noslēdzot mācību kursu mākslā un kultūrā, 11.a klases skolēni atspoguļojuši viņuprāt svarīgākās pasaules un visas sabiedrības problēmas plakātos. Tie paskatāmi skolas senās ēkas 1.stāva gaitenī. Piedāvājam arī nelielu katra autora idejas aprakstu.

Mana darba nosaukums “Pasaules cepetis”. Tā mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību globālajai sasilšanai un reto augu sugu izzušanai. Darbu veicu minimālisma stilā, izmantojot mājas piederumus, plītī atrastas oglītes.  

Artis Priekulis

Darba tēma ir aptaukošanās. Šī ir ļoti aktuāla tēma mūsdienās. Tā skar arvien vairāk cilvēku visās vecuma grupās. Visbīstamāk ir bērniem, jo jau mazotnē ir jānodarbojas ar kādu aktivitāti. Ēšanas paradumus izvēlas viņi paši, bet fiziskās aktivitātes ir jānodrošina vecākiem, lai pēc iespējas būtu mazāks risks saskarties ar aptaukošanos.

Šo darba tēmu izvēlējāmies stundā, kad facebook ieraudzīju rakstu angļu valodā. kaut gan pirms tam zināju, ka aptaukošanās ir aktuāla problēma, bet izlasot tikai pusi raksta, sapratu, ka ir vēl ļaunāk nekā domāju. Veidojot darbu, izmantojām pēc iespējas vairāk vizuālos materiālus, lai skatītājs izprot darba ideju.

Emīls Razdobrejevs, Sintija Štromane.

Nabadzības problēma pasaulē. Atšķirīgais dzīves līmenis. manuprāt mēs mūsdienās pārāk maz runājam par šo tēmu.

Reinis Vingris

Mūsu mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību vides piesārņojumam un globālajai sasilšanai. Tā ir nopietna problēma, bet tai pievērš uzmanību pārāk maz.  Tikai visiem kopā mums pietiks spēka izglābt mūsu planētu.

Samanta un Vanesas Zēbergas

Šajā darbā galvenā tēma ir mentālās veselības nopietnība. Ideja radās tāpēc,  ka man ļoti daudzi tuvi cilvēki sirgst ar šo gadsimta slimību un pārējie apkārtējie to neuztver pietiekami nopietni.

Ceru, ka ar savu darbu būšu aicinājusi katru apdomāt un pievērst uzmanību garīgajai veselībai, uzklausīt un palīdzēt cits citu.

Ilze Tišlere

Ar šo darbu es vēlējos panākt, lai ikviens uz brīdi apstājas un saprot, ka dzīve katram ir dota tikai viena.Ikdienas steigā daudzi nemaz neaizdomājas, ka mums katram ir dots ierobežots laiks, kuru būtu jāizbauda un jānodzīvo tā, lai beigās nekas nav jānožēlo. Lai pēdējā dzīves mirklī ikviens uz jautājumu “Vai tu esi bijis laimīgs? “ var atbildēt ar “Jā!”.

Helēna Keiša

Mana darba tēmas nosaukums ir  “Smēķēšana agrīnā vecumā”. Šī tēma ir aktuāla šobrīd, jo jau mazā vecumā bērņi sāk smēķēt, lai pierādītu, ka vairs nav mazi un grib līdzināties vidusskolēniem. Savā darbā es gribu parādīt, kādas ir plaušas cilvēkam, kurš smēķē un kādas  cilvēkam, kurš nesmēķē.

Madara Ābele

Mūsdienās lietot alkoholu skaitās kruti, bet daudzi jaunieši neapzinās tā radītās ilgstošās sekas cilvēka organismā. Darba ideja radās no ziņās redzēta video. Darbs ir veidots asamblāžas stilā.

Ramona Irmeja

Darbs “Pārmaiņas”. ‘Tā mērķis ir parādīt dabu ar piesārņojumu un bez gružiem. Tas ir aicinājums palīdzēt cilvēkiem saprast, ka ir vajadzīgas pārmaiņas.

Kerija Indersone

Mana darba nosaukums ir “Tu neesi 1”. Mans darbs ir domāts visiem , bet īpaši jauniešiem, kuri cieš no depresijas un kuriem ir mentālās veselības problēmas. Darbs ideja bija pateikt, ka Tu neesi viens, ka kāds noteikti ieklausīsies, kad problēmas un gribēsiet parunāt.

Elīze Beta Briede

Darba “Mums ir tikai 1”mērķis ir parādīt cilvēkiem, cik ļoti svarīga ir planēta zeme. Tās ir mūsu mājas, par to iz jārūpējas, jo tā ir tikai viena. Bites ir viens no indikatoriem tīrai videi un dabai. Tā ir svarīgas, lai zinātu,kurā brīdī ir jāuzlabo vides situācija un tās ir atbildīgas par apputeksnēšanos. Bites, tāpat kā planēta ir jāsargā. Ja izzudīs bites, pasliktināsies apkārtējā vide, kas ietekmēs cilvēku. Domāju, ka jāsargā bites un planēta, lai būtu nākotne.

Patrīcija Andra Raģe

Mana darba nosaukums ir “Atkritumiem NĒ”. Šis darbs ir veidots ar mērķi pievērst uzmanību dabas piesārņojumam un ekosistēmas uzlabošanai.

Krista Ronberga

Mani šo darbu iespaidoja taisīt Gali May Lucas. Viņa ir izveidojusi pamācošu skulptūru, kurā ir attēloti cilvēki, kas sēž telefonos. Mūsdienās šī problēma ir ļoti aktuāla. Ar to sākas daudzas veselības problēmas – galvassāpes, depresija, redzes bojāšanās. Tas ir arī liels laika patēriņš, cilvēkam mainās tā dzīves vērtības. Visas šīs problēmas var novest pie letālām sekām. Par šiem notikumiem noteikti ir jārunā vairāk, jo ar katru gadu problēma saasinās.

Viktorija Vika Kurinoja   

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: