Ciemiņiem patika viss

Latvijā 28.martā ieradās Erasmus + projekta  “Brīvprātīgais darbs un aktīva pilsoniskā līdzdalība” dalībnieki no piecām dažādām valstīm – Kipras, Itālijas, Polijas, Rumānijas un Bulgārijas. Ar ciemiņiem mēs kopā pavadījām 4 dienas, kurās darījām dažādas aktivitātes, piemēram, apskatījām vairākas iecienītas vietas Tukumā un arī ārpus tā. Daudz staigājām, ieguvām jaunus draugus un arī veicām radošos darbiņus.

Pirmajā mobilitātes dienā mēs visi 9:00 tikāmies skolā, kur sagaidījām ciemiņus ar nelielām dāvaniņām un mūsu kora priekšnesumiem. Projekta skolotājas bija ļoti lielā sajūsmā par mūsu skolas kori – viņām ļoti patika. Pēc nelielas iepazīšanās mūsu ciemiņi tika arī izvadāti ekskursijā pa skolu un iepazīstināti ar mūsu skolas skolēnu parlamenta darbību. Līdz pusdienām mēs visi kopā spēlējām vairākas iepazīšanās spēles un taisījām projektus par pilsonisko līdzdalību. Pēc pusdienām sākās dienas interesantākā daļa – radošās darbnīcas. Mūsu skolēni un skolotāji bija ļoti čakli pastrādājuši un sagatavojuši vairākas radošās darbnīcas –  ziepīšu un sveču liešana, puzuru taisīšana, keramikas nodarbības un rupjmaizes kārtojuma pagatavošana un testēšana. Ap plkst. 16:00 nodarbības bija galā un visi dalībnieki bija ļoti noguruši, tāpēc devās uz savu viesnīcu atpūsties.

Otrā diena bija izbraukuma diena. Erasmus dalībnieki devās uz Ķemeriem, kur no sākuma  apmeklēja Dabas izglītības centru “Meža māja” un darbojās radošajās darbnīcās. Pēc radošajām darbnīcām strādājām brīvprātīgo darbu Ķemeru Nacionālajā parkā. Pēc kārtīga darba mūs uzcienāja ar ļoti garšīgu skābeņu zupu, kas pārsteidzošā kārtā garšoja gandrīz visiem. Pēc zupas mēs katrs tikām pie ļoti garšīgas picas no picērijas “Annas Pizzas”. Pēc pusdienām devāmies pastaigā pa Ķemeru laipām. Gājiens bija skaists, bet bija ļoti auksti. Pēc garas dienas un daudz nostaigātiem kilometriem ap 16:00 atgriezāmies Tukumā. Vakaru mēs pavadījām kopā ar skautiem un gaidām, kuri bija sagatavojuši vairākas komandas spēles laukā. Pēc spēlēm visi kopā pavadījām laiku pie ugunskura, kur arī paši pagatavojām sev vakariņas – makaronus ar sieru.

Trešajā jeb priekšpēdējā mobilitātes dienā mēs devāmies uz jauniešu centru, kā arī apmeklējām radošo personību klubu “Ligzda”. Dienas turpinājumā mēs piedalījāmies orientēšanās spēlē pa Tukumu, kuras laikā guvām iespēju iepazīties ar skolēniem vēl tuvāk. Spēles laikā apmeklējām tādas vietas kā Tukuma slimnīcu, Tukuma novada domi, staciju, kā arī citas vietas. Lai gan jau bijām noguruši, diena vēl nebija beigusies, beidzot orientēšanās spēli, mēs nonācām skolā. Skolas jaunās ēkas aktu zālē mūs sagaidīja silta tēja un uzkodas, kā arī kamuflāžas tīkls, kuru kopīgiem spēkiem veidojām. Izveidotais kamuflāžas tīkls tika nosūtīts uz Ukrainu. Pirmspēdējā dienas aktivitāte bija putnu būrīšu veidošana Tukuma Durbes pils pagalmā, kurā ikviens varēja uzbūvēt un pēc tam izrotāt savu putnu būrīti. Dienas noslēgumā ar deju studiju “Demo” apguvām deju improvizāciju un mums tika dota unikāla iespēja vērot dejotāju priekšnesumus.

Noslēdzošo projekta dienu pavadījām Rīgā un apmeklējām  Latvijas nacionālo mākslas muzeju, Rīgas Sv. Pētera baznīcu un Nacionālo bibliotēku. Vakaru noslēdzām ar projekta noslēdzošu balli, kurā skolēni un skolēni vienojās kopīgās dejās un atvadījās viens no otra.

                                    Projekta dalībnieces Ketija Zaņģe un Tīna Vēvere, 12. b klase

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: