“Erasmus”  projekts Rumānijā.

Marta sākumā projekta “Volunteerism and Active Citizenship: From Individuals to Organizations” -“Brīvprātīgais darbs un aktīva pilsoniskā līdzdalība” otrā mobilitāte notika Rumānijā. 5 skolēni un 2 skolotāji no Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas devās  Erasmus+ projektā. 

Mobilitātes atklāšanas dienā valstu pārstāvji no Latvijas, Kipras, Polijas, Bulgārijas, Itālijas un Rumānijas satikās ar Oradea pilsētas mēra vietnieku, lai uzzinātu par  pilsētā realizētiem projektiem un turpmākajiem plāniem. Šajā vietā arī uzturējāmies projekta laikā. Vēlāk  devāmies uz torni, no kura bija iespējams apskatīt visu pilsētas panorāmu. Dienas noslēgumā  iepazināmies  ar rumāņu skolēnu brīvprātīgajiem un apskatījām uzņemošās skolas telpas.

Otrajā mobilitātes dienā  bija iespēja iepazīties ar dalībniekiem vēl tuvāk, piedaloties dažādās aktivitātēs. Pēc tam divu stundu garā pārgājienā  kopā ar gidu, mēs apmeklējām pilsētai nozīmīgas vietas, kā arī guvām lielāku ieskatu pilsētas arhitektūrā.

Trešajā mobilitātes dienā cēlāmies agrāk kā citas, jo devāmies tālākā izbraucienā uz Kiščavu. Šajā ciematiņā apmeklējām šokolādes rūpnīcu un pēc šokolādes nogaršošanas braucām tālāk uz Lāču alu. Kopā ar gidu izpētījām alas un guvām nelielu ieskatu, kā tās tika atrastas. Interesanti bija tas, ka alās atradās lāču skeleti. Veiktie pētījumi liecina, ka lāči centās paslēpties no aukstuma, taču pēc dabas katastrofas viņi tika tur iesprostoti.

Pēdējā mobilitātes dienā piedalījāmies radošajās darbnīcās, kuru tematika bija Lieldienas. Skolēni tika sadalīti 5 grupās, kurās bija dalībnieki no katras valsts. Izveidotos darbus COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA pārdos skolas Lieldienu tirdziņā un nopelnīto naudu dāvās labdarības akcijai. Diena noslēdzās ar atvadu koncertu, kurā bija ne tikai vietējā bērnu kora priekšnesumi, bet arī Erasmus+ dalībnieku uzstāšanās.

Pateicoties šim projektam esmu ieguvusi vairākus ārzemju draugus. Mobilitātes laikā bija iespēja iepazīt citu valstu kultūru un tradīcijas.

Liels paldies COLEGIUL TEHNIC TRAIAN VUIA komandai un galvenajai koordinatorei Marselai par uzņemšanu!

                                                Ketija Zaņģe, 12.b klase

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: