Mūsdienās ar profesijas izvēli ir problēmas

12.a klases variācijas par tēmām – mentālā veselība, karjera, nākotne.

Ja arī tev ir grūtības sevi iedomāties kādā konkrētā profesijā, tad šeit tev būs daži ieteikumi:

  • Izej cauri visām augstskolu mājaslapām un pieraksti programmas, kuras tevi varētu interesēt;
  • Parunā ar nozarē studējošajiem un nekautrējies uzdot sev interesējošos jautājumus;
  • Dodies pie karjeras konsultanta;
  • Parunā ar profesiju pārstāvjiem;
  • Uzklausi līdzcilvēku viedokli;
  • Ja nu jūti, ka neko nevēlies, iespējams, tev par labu nāktu vienu gadu pagaidīt un tajā laikā saprast, ko vēlies darīt.

Elizabete Bičuša Cauri brikšņiem ceļā uz karjeras izvēli

..cilvēka iekšējā pasaule ir notikumu un pieredžu, kā arī ģenētiskās informācijas un iedzimtības mozaīka. Šie mazie krāsainie gabaliņi tiek dzīves laikā salikti kopā, lai izveidotu tevi. Mentālās slimības nenāk tikai no tēva vai mātes un netiek iegūtas tikai caur dzīves pieredzi, abi iet roku rokā.

Nikola Ķimene Mentālās slimības – iedzimtas vai iegūtas?

Mentālās veselības tumšā puse ir tāda, ka tā bieži piezogas nemanot, par to baidās runāt, kā arī daudziem nav zināšanu par to, kādu kaitējumu (arī fizisku) tā patiesībā var nodarīt. Ievilktas problēmas var novest pie anoreksijas, bulīmijas, smagas depresijas, kas var traucēt veikt pat veselam cilvēkam tik vienkāršus un ierastus darbus, kā mazgāšanās, savas istabas kārtošana, ēšana.

Sanija Buta Tavām jūtām ir nozīme, tām ir vērtība!

Attēls no interneta

Profesiju pasaule ir tādā kā kustībā, tā mainās bez apstājas. Pašreizējiem vidusskolēniem ir jāpieņem grūta izvēle. Var likties, ka tevi rauj no visām četrām pusēm. Spiediens ir milzīgs, jo nepilni divi gadi ir gluži vai palaisti vējā. Parādās arī doma, ka savas prasmes un zināšanas neesi uzlabojis nemaz. Bet ir dziļi jāievelk elpa, jāsakārto savas domas un kārtīgi jāpārdomā sava nākotne.

Monta Augule Mūsdienu skolēns un karjeras iela

Skolēnam ir jāsaprot, ka cilvēks mācās visu dzīvi. Ja viņš ir pazaudējis jēgu mācīties, tad ir jāpārliecina viņš, ka mācīšanās ir arī pamats karjeras izveidē. Cilvēkam ar izglītību ir vairāk variantu dzīves izveidei nekā bez izglītības. Jāsaprot, ka tas, ko mēs iegūstam pamatskolā un vidusskolā, palīdzēs mums apgūt grūtāko augstskolā. Skola izglīto mūs un padara gudrākus, izveido citu skatu uz dzīvi, ar kuru varēsim palikt tikai labāki un izglītotāki.

Vladislavs Varibrus Vai ir jēga mācīties?

Skola un mācības ar laiku var šķist kā bezjēdzīgs pasākums – smaga nasta, kam vispār dotajā situācijā nav jēgas. Skolēniem noteikti pietrūka motivācijas un disciplīnas, tāpēc iemācītais attālināto mācību laikā ilgi atmiņā nesēdēja. Ar interneta, telefonu, datoru pieejamību rokas stiepiena attālumā kaut ko skaldīt un “zubrīt” nebija jēgas. Bet kam vispār ir jēga, ja mēs neko nevaram paredzēt par pasaules iedzīvotāju nākotni?

Attēls no interneta

(..) Mentālā veselība nav skolēnu attaisnojums, lai nemācītos, kā tas varētu šķist kādam skolotājam vai vecākam. Tā ir nopietna tēma, par ko mums visiem vajadzētu runāt vēl biežāk, lai spētu palīdzēt gan sev, gan arī citiem.

  • Karīna Radziņa Skolēnu mentālā veselība Covid-19 pandēmijas laikā

Mūsdienās ar profesiju izvēli ir problēmas, jo, darba tirgum mainoties, jauniešu izvēlētās profesijas vairs nav tik pieprasītas vai izzūd vispār. Bet jāatceras viena lieta – izvēloties nākotnes profesiju, jāizvēlas tāda, kuru darīsiet ar prieku un mīlestību, jo bez tās jūs nekad nebūsiet priecīgi.

Artūrs Zaharovs-Ploriņš Kādas profesijas ļaus nākotnes zobratiem griezties?

Runājot par mentālo veselību, lielākā problēma ir vienaldzība, ko vecāki un pieaugušie izpauž. Viegli ir teikt, ka pie viņiem var doties, ja esam nomākti, taču viņi nedod sajūtu, ka es netikšu kritizēts. Pieaugušie liek saprast, ka esam vēl bērni un mums nevajadzētu būt problēmām, jo neesam pieredzējuši “īsto pasauli” jeb pieaugušo dzīvi un tās problēmas. (..)

Ja redzi, ka skolasbiedram ir grūti, nebaidies palīdzēt, jo tā mēs spēsim izveidot drošo zonu un uzlabot apstākļus skolā. Pieaugušie nav vienīgie, kuri ir spējīgi palīdzēt. Cilvēks, kurš saskaras ar tādām pašām problēmām, būs spēcīgs vislabāk saprast tavas bažas un emocionālo stāvokli.

Nimmija Fogele Skolēnu mentālais stāvoklis

Attēls no interneta

Mūsdienu skolu programma, manuprāt, nav efektīva, jo visus mēra pēc viena standarta. Domraksti, esejas, prāta treniņi atkārtojumos un uzdevumos ir daudz efektīvāki, nekā testu metode ar dotām atbildēm. Atceraties, kad nezinājāt atbildi, bet atķeksējāt kaut ko “uz dullo” un izrādījās, ka tas izrādījās pareizais variants? Tā viennozīmīgi nav mācīšanās, bet gan veiksme.

Oksana Pavļenko Nākotne ir tavās rokās

Nereti cilvēki, vērojot slavenas personības, kas ir daudz sasnieguši, domā, ka pie panākumiem var nonākt ar vienkāršu veiksmi. Bet tikai retais aizdomājas, ko šī persona ir ziedojusi, lai pie tā nonāktu. Patiesība ir tāda, ka tikai maza daļa sabiedrības ir gatava ieguldīt darbu savos mērķos. Labās ziņas ir tādas, ka cilvēki par veiksmīgiem nepiedzimst, bet gan kļūst.

Nerimstošs darbaspēks un disciplīna ir laimīgas dzīves pamats. Jo ātrāk jūs to sapratīsiet, jo ātrāk jūsu sapņi kļūs par realitāti. Šī tēma jauniešiem ir ļoti aktuāla, jo tā runā par dzīves realitāti un uzsver to, ka veiksmes ceļā vajadzēs pārkāpt zināmas robežas, kamēr citi centīsies jūs atrunāt, sakot, ka tas ir muļķīgi un neiespējami.

Mārtiņš Teteris Cilvēka raksturs un sevis uzlabošana

21. gadsimtā viena no populārākajām tēmām, kas tiek pārrunāta un kas sāk aizskart gandrīz katru dzīves jomu, ir mentālā veselība, un tam ir labs iemesls. Nav jau tā, ka šī problēma parādījās tikai tagad, bet tieši otrādāk – tā ir pastāvējusi jau gana ilgu laiku modernās cilvēces vēsturē.

Deniss Neizars Mentālā veselība –  problēma, par kuru runā tagad, bet ir pastāvējusi vienmēr

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: