Pārvērtības, pārsteigumi un izziņas prieks sākumskolas skolēniem

Septembra pirmajās nedēļās sākumskolas skolēni, pateicoties valsts iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, devās interesantās mācību ekskursijās.

10.09. Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas 1.b klase apmeklēja Jaunpils pili. Pils mūks laipni sagaidīja mazos pirmklasniekus un aicināja tos ietērpties mūku tērpos.

Pēc pils apskates mazie mūciņi ievēlēja savu karali un karalieni, kā arī iemācījās to, cik paklausīgam un uzmanīgam ir jābūt kārtīgam galma iemītniekam.

Skolēniem bija iespēja apskatīt dažādos senos ieročus un, kā jau paklausīgiem galminiekiem piederas, kādu no tiem arī izmēģināt – izšaujot dažas lielgabala zalves.

Skolotāja Ilze Gabaliņa

16.09. Mūsu skolas 1.a klase devās uz pasaku valstību Džūkstē. Bērni uzzināja par senajiem virtuves piederumiem un galda kultūru. Tika atrotītas piedurknes, un, miltiem putot, kopā ar Luīzi Lerhu visi cītīgi mācījās gatavot ūdens kliņģerus pēc īpašās Džūkstes apriņķa receptes.

Kamēr cepās kliņģeri, bērni uzzināja par folkloristu A. Lerhi – Puškaiti, kurš savulaik dzīvojis un strādājis Lancenieku skolā. Bērni varēja sēsties vecajos skolas solos, minēt mīklas un iejusties senās skolas ikdienā.

Tikmēr muzeja darbinieces vadībā kā īpašs pārsteigums bērniem tika veidota  leļļu izrāde, kur aktieru lomās iejutās skolotājas un kāda skolēna māmiņa. Lieki piebilst, ka pārsteigums izdevās, jo skolēni sajūsmā pateicās.

Noslēgumā bija pašu gatavoto ūdens kliņģeru degustācija, dienas jubilāra sveikšana dārzā, kur  bērni nokļuva  īstā pasakā.

Skolotāja L. Mētra-Meijere

Kad rudens ietērpj kokus krāšņā lapu rotā, klāt ir skolēnu ekskursiju laiks. Šogad, pateicoties projektam ,,Skolas soma”, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas 4. b klase devās mācību ekskursijā uz Dabas muzeju Rīgā, kur piedalījās tematiskā nodarbībā ,,Daudzveidīgā pasaules daba”. Skolēni izzināja likumsakarības, kas rodas, pateicoties tam, ka Zeme griežas ap savu asi un ap Sauli. Nodarbības laikā ar interaktīvu spēļu palīdzību skolēni pētīja norises dabā dažādās siltuma joslās un iepazina augu un dzīvnieku valsti dažādos kontinentos.

Īstu karstās tropu joslas klimatu skolēni izjuta ekskursijas noslēgumā, apmeklējot Tauriņu un Palmu māju Rīgas Botāniskajā dārzā, kur iepazina dažādus tropu augus un tauriņus.

Skolotāja Pārsla Ivane

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: