Viesošanās Līgatnes papīrfabrikā

Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas 8. c un 8. d klases skolēni un klases audzinātājas – U. Bērziņa un I. Silineviča – skaistā rudens piektdienā projekta Latvijas skolas soma ietvaros devās iepazīt Līgatni. Paldies Līgatnes Kultūras un tūrisma centram par piedāvāto izzinošo programmu skolēniem Līgatnes papīrfabrika un tās vēsturiskais mantojums ar orientēšanās spēli!

8. c klases skolniece Nikolīne Krista Tesļuka raksta: 8. oktobrī viesojāmies Līgatnē – apskatījām Līgatnes papīrfabriku. Bija ļoti interesanti – uzzinājām vēsturiskus faktus, piemēram, to, ka reiz Līgatnes papīrfabrikas darbinieku ciematiņi bija modernākie Eiropā. Caur gides stāstiem uzzinājām par papīrfabrikas pirmsākumiem, daudziem objektiem – “Brūzīti”, strādnieku dzīvokļiem, Rīgas kalnu un tā tiltiņiem, piemēram, tiltu “Eižens”, pa kuru ejot, jāiedomājas vēlēšanās, lai tā piepildītos.

Rīgas kalnā ir arī smilšakmens alas, no kurām vairākas apskatījām no iekšpuses. Dodoties tālāk, iepazinām arī Lustūzi – vienīgo smilšakmens klinti Līgatnē, kur pagrabi izbūvēti pa 2 stāviem. Lustūža galā vienmēr “mājo” dziesmas – katru gadu sanāk kori, lai sadziedātos katrs savā kalnā.

Turpinājumā iepazinām arī pašu papīrfabriku ar vēsturiskajiem objektiem, dokumentiem, senajām iekārtām, ar kurām gatavoja papīru.

Tālāk ceļš veda garām dzemdību namam – ambulancei. Tolaik nebija tādu saziņas līdzekļu, lai piezvanītu papīrfabrikai, tāpēc par bērnu piedzimšanu vēstīja karogs (rozā – meitenei; zils – zēnam).

Piedalījāmies foto orientēšanās un izziņas spēlē “Līgatnes detaļu medības”. Kopumā ekskursija bija lieliska,  izbaudījām arī skaistos Līgatnes skatus.

8. d klases skolnieces Tīnas Fišeres-Blumbergas atsauksme: Ekskursija bija ļoti interesanta. Divas spilgtākās vietas bija vecā papīrafabrika un smilšakmens alas. Fabrikā varēja redzēt vecās papīra ražošanas iekārtas. Alas izskatījās pamestas, bet bija interesanti tās izpētīt. Izrādās, ka kādreiz alās varēja daudz ko uzglabāt, jo alās visu gadu saglabājas vēsums.

Iveta Āboliņa, projekta koordinatore

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: