Skola ir kā manas mājas

Daudzi no mums lepojas ar savu skolu. Bet šis būs stāsts, kurā skola lepojas ar saviem absolventiem. Viens no viņiem ir Ģirts Rūda – toreiz 1991.gada Tukuma Raiņa 1.vidusskolas absolvents. Ģirts ir viens no mūsu skolas mecenātiem un sadarbības partneriem. Ar Ģirta dāsnu atbalstu pirms vairākiem gadiem tika realizēts skolēnu ideju konkurss “Inceptum”, kura ietveros skolēni varēja īstenot savas radošās idejas un iegūt naudas balvas. Naudiņa skolēniem, bet skolas pagalmā parādījās jauna rožu dobe sarkanbaltsarkanās krāsās un atkritumu šķirošanas urnas, parlamentāriešiem vienādi džemperīši ar ģimnāzijas logo un katrā klasē pie sienas – plakāti ar ģimnāzijas pamatvērtībām. Un vēl … Katru mēnesi  nu jau veselus piecus gadus skolas bibliotēka papildinās ar jauniem žurnāla “IR” numuriem, bet pedagogiem jauka un neaprakstāma dāvana katru gadu – teātra vai operas apmeklējums. Klusi un nemanāmi, bet tas viss notiek ar Ģirta Rūdas atbalstu. Lūk, Ģirta stāsts.

Mani sauc Ģirts Rūda. Vairāk nekā 25 gadus esmu strādājis kā jurists un advokāts lielās organizācijās un advokātu birojos. Pašlaik esmu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis – FKTK uzrauga finanšu institūciju (banku, apdrošinātāju, maksājuma iestāžu) darbību Latvijā.

Covid laikā ikdiena ir kā daudziem – darbs no mājām, retu reizi iegriežoties birojā Rīgas centrā.

Hobiji nu jau vairākus gadus ir nemainīgi – aktīvs dzīvesveids (spēlēju golfu), fotografēšana un dažreiz uzspēlēju mūziku kā DJ. Diemžēl Covid apstākļos ir apstājusies ceļošana, bet gan jau kādreiz tā atsāksies. 😊

Tukuma Raiņa ģimnāzija ir mana skola, kurā pavadīti 9 gadi. Pirmos divus vidusskolas gadus nomācījos 2.vidusskolā, tajā laikā inovatīvajā humanitārajā novirzienā.  Skolu pabeidzu 1991.gadā vēl PSRS sastāvā. Mācības LU iesāku jau neatkarīgajā Latvijas valstī.

Piederību skolai rada sajūtas, ka esi atgriezies mājās. Tā ir vieta, uz kuru mani uzaicina un manis teiktajā ieklausās. Daži no skolotājiem, kuri patlaban vēl strādā skolā,  ir mācījuši arī mani. 😊 Prieks, ka redzi skolu attīstoties un ieviešot jaunas idejas, kas palīdz mūsdienu jauniešiem.

Uz jautājumu – “kā izpaužas Jūsu atbalsts  un sadarbība ar ģimnāziju” – Ģirts Rūda atbild: “Nekas īpašs – esmu atbalstījis dažādus projektus. Joprojām liekas, ka par maz. Sadarbība ilgst  no 1990.gadu beigām. Vēlos atbalstīt skolu, skolotājus un skolēnus, jo šī pati skola savukārt deva pamatus manai tālākai dzīvei un darba karjerai.

1980.gada 1.septembris zem skolas vecajiem ozoliem. Mikrofonā runā pirmklasnieks Ģirts Rūda. Foto no personīgā arhīva.

Atceros Latvijas TV raidījumu par iepriekšējo ģimnāzijas direktori Guntu Aumali, kuru sagatavoja, pirms viņa devās pensijā. Man radās šī ideja par raidījumu, jo domāju, ka direktore un visa ģimnāzija bija pelnījusi, lai izceltu šo grūto skolotāja darbu. Daži zvani paziņām un draugiem, un, skat, raidījums izdevās. Skolotāja Aumale man iemācīja rakstīt sacerējumus un izteikt savas domas rakstveidā, par ko esmu viņai pateicīgs vēl tagad.

Bet citas labas idejas noteikti vēl ir priekšā. Jebkurā gadījumā – lielākais prieks ir tad, ja esmu iedevis kaut ko noderīgu kādam. Gaidīšu nākamo zvanu no direktores Sigitas Kūlas vai citiem ar idejām, kuras varētu kopīgi īstenot.   

Ģimnāzijas darbā man patīk neapstāšanās, iešana uz priekšu, jaunu ideju ieviešana dzīvē, jaunu skolotāju piesaiste. Ieteikums turpmākajam darbam?  Nenolaist rokas arī šajos trakajos apstākļos.

Esiet labākie pilsētā, novadā, valstī! Neapstāties ar sasniegto, jo priekšā ir vēl lielākas virsotnes!”

Paldies Ģirtam Rūdam!

                                                Ģirta Rūdas teiktajā ieklausījās Ieva Bērzmārtiņa, 12. a klase

Ģirts Rūda (1. no kreisās) Eiropas Komisijas izpildprezidenta un Eiropas Savienības komisāra eiro un sociālā dialoga jomā Valda Dombrovska (4.no kreisās) vizītes laikā Rīgā 2020.gada 6.jūlijā. Foto no personīgā arhīva.
Valda Dombrovska vizītes laikā. Foto no personīgā arhīva.
Ciemos pie savējiem – kopā ar skolotāju Rasmu Valdmani un ģimnāzijas direktori Sigitu Kūlu. Foto no laikraksta “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.
Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: