Prieks par katru izdevušos darbu!

Jau vairāku gadu garumā Tukuma Raiņa ģimnāzijā darbojas atbalsta biedrība « Personības kalve », kuras misija ir veidot jauniešus izglītotai, mērķtiecīgai, konkurētspējīgai, drosmīgai, pārliecinātai, veiksmīgai, atbildīgai un stiprai Latvijas sabiedrībai. Biedrība atbalsta un popularizē izglītojamo kultūras un sporta pasākumus, kā arī citas ārpusstundu aktivitātes, veicina kulturālu un veselīgu dzīvesveidu, nodrošina sakārtotu un aprīkotu vidi izglītojamo un novada jauniešu interešu grupu nodarbībām.  Biedrības koordinatore ir Kristīne Fišere  –  Blumberga. Kādas ir Kristīnes dzīves vērtības un ko viņai nozīmē Tukuma Raiņa ģimnāzija, to vaicājām Kristīnei pašai.

« Dzīvoju Engurē, un ikdienā man ir tā privilēģija nestrādāt algotu darbu. Tāpēc varu  darīt to, ko patiesi tai brīdī vēlos. Liela vērtība manai ikdienai ir brīvība, ko varu izmantot sevis pilnveidošanai kādos kursos vai semināros.  Lasu daudz grāmatu, un, protams, arī rūpes par ģimeni un mājām aizņem lielu daļu mana laika.

Vasaras tiek pavadītas Engures ostā. Biedrība “Jahtklubs Engure”, kuru vada mans vīrs Ģirts, apmāca jauniešus burāšanā, un es palīdzu viņam visos organizēšanas darbos. Arī ģimnāzijas skolēni vairākus gadus ir piedalījušies konkursā « Enkurs », un sagatavoties veiksmīgam startam palīdzēja tieši Ģirts. Ļoti ceru, ka drīzumā šāda veida nodarbības atkal varēs atsākties. Man patīk dažādi izaicinājumi, kuri manu ikdienu padara jēgpilnu un bieži liek izkāpt no tik ērtās komforta zonas. Tieši tā bija arī ar Tukuma Raiņa ģimnāziju, kurā sāka mācīties mans dēls Toms. Tas bija pirms  septiņiem gadiem. Informācijas par skolu bija visai maz, tikai pāris pozitīvu ieteikumu no paziņām. Es  pat nojaust nevarēju, cik daudz pozitīvu un augstas klases profesionāļu satikšu, ka man pat būs iespēja ar viņiem cieši sadarboties mūsu jauniešu izaugsmes veicināšanā. Vienmēr esmu intuitīvi sajutusi cilvēkus, kuri strādā pēc labākās sirdsapziņas un daudz vairāk, nekā darba līgums to paredz. Es cienu un apbrīnoju viņu skaidros mērķus, vērtības un darbaspējas. Tieši tādus cilvēkus es satiku Tukuma Raiņa ģimnāzijā.

Pirms sešiem gadiem tika dibināta Tukuma Raiņa ģimnāzijas atbalsta biedrība ar mērķi visos iespējamos veidos atbalstīt ģimnāzijas skolēnus un pedagogus viņu ikdienā un svētkos. Es  labprāt piekritu darboties šajā komandā, kurā darbojas ģimnāzijas jauniešu vecāki un atbalstītāji. Ciešā sadarbībā ar ģimnāzijas direktori Sigitu Kūlu, jauniešiem un pedagogiem esam īstenojuši vairākus projektus. Protams, tie nav lielie Eiropas projekti par miljoniem, bet gan mazie – Tukuma novada Domes iniciatīvu konkursi un dažu uzņēmumu konkursi. Pa maziem solīšiem virzāmies un meklējam jaunas iespējas piesaistīt resursus attīstībai. Biedrības sapulces mums vienmēr ievelkas daudzu stundu garumā. Tur valda prāta vētras gars, ideju un iespēju samērošana ar realitāti, sapņi tiek izsapņoti visnereālākie, bet, kā saka, pasapņot jau vienmēr var! Milzīgu prieku sagādā katra ziņa par kādu apstiprinātu projektu, jo arī projektu pieteikumu rakstīšana man bija pilnīgi jauna un nezināma joma. Pēc profesionālā diploma esmu kažokādu šūšanas meistare- modiste. Piekritīsiet – nu pilnīgi cits lauciņš! Bet pastāvēs, kas pārmainīsies, un nekļūdās tikai tie, kas neko nedara. Gan ģimnāzijas, gan biedrības komandas gars dara brīnumus un iedrošina uz jauniem izaicinājumiem.

Tukuma Raiņa ģimnāzijai un tās kolektīvam novēlu arī turpmāk turēt augstā godā savas vērtības – izaugsmi, mērķtiecību un atbildību, saskatīt katrā jaunietī viņa potenciālu un to palīdzēt spodrināt līdz izcilībai, jo mūsu jauniešos ir mūsu nākotne! »

                                                                Interviju veidoja Laura Elīna Šulca, 12. a klase

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: