Mecenātisms – mans atbalsts jauniešiem

Turpmākās  “Stropa” publikācijas gribam veltīt cilvēkiem, ar kuriem mūsu ģimnāzijai ir izveidojusies cieša sadarbības saikne, veidojot kopīgus projektus, atbalstot skolas mācību procesu, stimulējot materiāli centīgākos skolēnus. Ar šo rakstu sēriju sakām lielu paldies visiem mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem, absolventiem, kuri uztur kontaktus ar savu mīļo skolu ilgākā laika posmā, kā arī vienkārši – domubiedriem.

Jau vairākus gadus starp ģimnāzijas mecenātiem  droši var ierindot uzņēmumu “Skrīne”.  Katru mēnesi  labākais skolēns sekmju un olimpiāžu startos saņem stipendiju, kuru piešķir SIA “Skrīnes” valdes locekle Gunita Fogele. Tā pie “Skrīnes balvas” ir tikuši jau vairāki desmiti jauniešu.

Pastāstiet,  kāda ir Jūsu ikdiena un dzīves vērtības!

Man pieder uzņēmums „SIA SKRĪNE”, kur esmu valdes locekle. Uzņēmums nodarbojas ar gaļas tirdzniecību un tās pārstrādi. Veikals atrodas Tukuma tirgū J.Raiņa ielā 7/5.  Uzņēmumā  strādā 35 darbinieki.  Darbiņa netrūkst. Katru darba dienu ceļos plkst.5.00. Agri no rītiem augšā, saimniecības darbi, rūpes par diviem Tibetas mastifa suņiem,  maniem mīluļiem, un, protams, diviem kaķiem. Tad seko brokastis, došanās uz darbu, vēlāk mājas, laiks ar ģimeni un pēc iespējas ātrāk doties pie miera.

Pirmajā vietā man ir ģimenes tradīcijas, kopā būšana ar visiem. Tā ir mana galvenā dzīves vērtība. Hobijs ir ceļošana. Patīk aizceļot uz citām pasaules malām, lai redzētu kaut ko citu, bet iknedēļas hobiji ir pastaigas pa mežu vai jūras malu ar maniem suņiem – Bellu un Zidānu.

Ko Jums nozīmē  Tukuma Raiņa ģimnāzija?

Atzīšos godīgi, ar Tukuma Raiņa ģimnāziju man nav nekādas personīgas atmiņas, jo es mācījos citur. Vienīgi lielākā daļa no manas ģimenes ir TRĢ absolventi. Mans vīrs 1985. gadā pabeidza Tukuma Raiņa 1.vidusskolu, vēlāk krustmeitas Madara un Baiba, pēc tam arī  abi bērni – Ieva un Kārlis. Teiksim tā, manai ģimenei vienmēr ir bijis ciešs kontakts ar šo skolu.

Kas Jums veido piederības sajūtu mūsu skolai?

 Spēja atbalstīt, spēja palīdzēt, un ģimenes vēsture ar skolas sienām un ozoliem tiem blakus. Es atbalstu jauniešus finansiālā veidā.

Sadarbība notiek jau otro gadu, tomēr ideja domu līmenī bija krietni agrāk. Man mecenāta loma sniedz gandarījumu  un  prieku, ka varu palīdzēt skolēniem, motivēt viņus censties mācīties labāk un redzēt pateicību viņu acīs.  Zinu, ka skolu atbalstīšu tik ilgi, cik ilgi  vien varēšu.

Vai arī nākotnē Jums ir kādas  ieceres, kuras vēlētos realizēt  Raiņa ģimnāzijā?

Pagaidām es gribu palikt kā ikmēneša mecenāte un atbalstīt jauniešus, kā to daru pašlaik. Bet, kas to zina, varbūt pēc laika man būs jaunas idejas vai citi plāni, kā atbalstīt  skolu.

Kas Jums ļoti patīk ģimnāzijas darbā?

Izglītoti skolotāji, viņu neatlaidība, darba prieks un kapacitāte. Pašlaik es varu skolotājiem novēlēt izturību Covid-19 laikā – izturību pārciest šos attālinātos laikus, lai pēc iespējas ātrāk skolotāji un skolēni varētu atgriezties īstajā darba vidē.

Kāds būtu Jūsu novēlējums mūsu skolai?

Gribu novēlēt, lai skolēni pieturas pie Raiņa rakstītajiem vārdiem, teiciena, kas simbolizē skolu “Sevi pilnīgu darīt,/ Sevi citiem ziedot,/ Lauzt gaismai ceļu…”

Paldies mecenātei Gunitai Fogelei!

Cerot uz turpmāku sadarbību,  Helēna Zaķe, 12. a klase              

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: