Tukuma Raiņa ģimnāzijas gleznu galerijai 3 gadi!

        Tukuma Raiņa ģimnāzijā, atšķirībā no citām skolām, izveidota gleznu galerija, ar ko ļoti lepojamies! Galerijā eksponē dažādus Tukuma mākslinieku darbus kopš 2017. gada rudens.

        Galerijas atklāšana aizsākās ar ārstes Guntas Frīdenbergas fotoizstādi. Tā guva pozitīvas atsauksmes Tukuma ainavu daudzveidības un fotomākslinieces savdabīgā redzējuma dēļ.

       Pie mums viesojusies arī Tukuma Mākslas skola, galerijā prezentējot savu audzēkņu diplomandu veikumu. Izstādē tika eksponēti 7. kursa audzēkņu diplomdarbi – daži no diplomandiem taču bija mūsu skolēnu veidoti, kas izraisīja dubultprieku. Darbi tiešām bija ļoti izteiksmīgi un krāšņi.

       Ar smalki niansētām, tonāli pelēcīgi izjustiem lielformāta darbiem izstādes apmeklētājus  priecēja   Tukuma 2. vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Sņežana Tišlere. Arī ar savām ekspresīvajām ziedu kompozīcijām izstādē  piedalījās arī Tukuma 2. pamatskolas skolotāja Jolanta Balode. Tvert un ieraudzīt īpašas sajūtas mums palīdzēja Tukuma Mākslas skolas skolotāja Maija Matīsa, galerijā izstādot savas krāsainās abstrakcijas. Gan mūsu skolēnus, gan skolotājus, gan izstādes apmeklētājus pārsteidza Ilzes  Cērpiņas drosmīgi risinātās un enerģētiski uzlādētās gleznas, neatstājot vienaldzīgu nevienu izstādes apmeklētāju!

        Pašreiz ir atkal iekārtota jauna ekspozīcija- mūsu pensionētā  skolotāja Viļņa Reguta fotoizstāde “Latvijas ainava”.  Ekspozīciju var uzskatīt kā dāvanu Latvijas dzimšanas dienas svētkos mums, mūsu skolai, liekot aizdomāties par mūsu valsts skaistumu. Izstāde tapusi skolotājam Vilnim, apceļojot (gandrīz) kājām tuvākas, tālākas un pavisam tālas vietas Latvijā. Ceļojumi notikuši ne tikai vasarā, bet arī drēgnā rudenī un pat ziemas spelgonī. Neskatoties uz to, ka skolotājs ir izcils fiziķis, sirdī viņš ir MĀKSLINIEKS, spēdams saredzēt dabā tik daudz interesanta un aizraujoša. Gaidīsim interesentus un apmeklētājus mūsu TRĢ gleznu galerijā!

                        Una Bērziņa, kulturoloģijas un vizuālās mākslas skolotāja

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: