Ar pozitīvu skatu uz politiku

15. oktobrī skolotājas Intas Supes vadītā politikas pulciņa “Līdzdalība” ietvaros mūsu skolā ciemojās Tukuma domes deputāte un bijusī Tukuma Raiņa ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Ludmila Reimate. Deputāte ar mums, pulciņa dalībniecēm, dalījās savā pieredzē par politisko līdzdalību, kā arī pastāstīja sīkāk par Tukuma novadā un pilsētā topošajiem un iecerētajiem projektiem.

L. Reimate jau 16 gadus darbojas politikā, partijā “Tukuma pilsētai un novadam”. Nolēmusi kandidēt deputāta amatā, jo cienījusi cilvēkus, kas uzrunāja, un zinājusi partijas peripetijas. Pēc gada novada domē jaunievēlētā deputāte sāka apzināties, kāds ir deputāta darbs. Tomēr pati,  būdama tukumniece, īsti nepārzināja visas ielas un adreses, par ko domē nācās apspriest un balsot. Tādēļ vakaros ar vīru izbraukājusi jaunbūves un  teritorijas, kur plānots kaut ko celt.

Kolēģu uzaicināta, L. Reimate darbojas Izglītības, kultūras un sporta komitejā un 2019. gadā ievelēta par tās priekšsēdētāju. Vēl  deputāte darbojas Sociālo lietu komitejā, jo arī šī  komiteja ir saistīta ar skolotājas darbu, ikdienu un pieredzi.

Deputāte minēja, ka savā darbā nācies pieņemt smagus lēmumus. Piemēram, saistībā ar izglītības reformām bija  jāpieņem lēmums, kuras novada skolas tiks slēgtas, kuras zaudēs vidusskolas titulu un kļūs par pamatskolām vai sākumskolām. Šobrīd aktuāls ir novadu reformas jautājums, jo jaunajā Tukuma novada domē būs apvienojušies deputāti no Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novadiem. L. Reimate atzīst, ka nākamais gads būs grūts tieši šīs novadu reformas dēļ, jo uz visu jauno Tukuma novadu būs tikai 19 deputāti, kas ir tikai par 2 vairāk nekā pašlaik.

Savukārt, sociālās lietas saistītas ar dzīvokļu jautājumu Tukumā, labklājību ģimenēs u.c. lēmumiem. Piemēram, ja kāds iedzīvotājs vēlas pašvaldības piešķirtu dzīvokli, komiteja izskata viņa finansiālo stāvokli, ģimenes situāciju un tikai tad nolemj  piešķirt dzīvesvietu.

Mēs L. Reimatei uzdevām jautājumu – vai nākotnē plānots celt kādu jauniešu atpūtas vietu pilsētā? Deputāte atbildēja, ka, neskatoties uz to, ka Tukumā jau ir ledus halle, kultūras nams un jaunā sporta skola, domē tiek izteiktas idejas par jaunu ēku Pauzera pļavās, kur darbotos Tukuma Mūzikas skola, Tukuma Mākslas skola un Tukuma Deju skola. Šo ideju L.Reimate īsti neatbalsta, jo uzskata, ka “centram ir jādzīvo”. Ja šīs iestādes tiks pārceltas uz pilsētas nomali, centrā paliks tikai baznīca. Šī iemesla dēļ top Tukuma kultūras nama pārbūves projekts, kurā plānots iestādi paplašināt un ierīkot tajā zāli, kurā rīkotu baletus un  liela formāta  izrādes, jo pagaidām pie kultūras nama nevar pievest paliela izmēra dekorācijas, tāpēc tukumniekiem nav dota iespēja skatīties un vērtēt daudzus kultūras pasākumus.

L. Reimate uzsvēra, ka apmēram 85% no Tukuma novada Domes budžeta nācās veltīt lauku ciemiem, tādēļ Tukuma pilsētai palika tikai 15%.  Daudzi iedzīvotāji ar šādu lēmumu bija neapmierināti.  Taču tas bija svarīgi, lai lauku ciemi kaut nedaudz pietuvotos līmenim, kāds ir pilsētā. Šī brīža situācija ir uzlabojusies un tiek pieliktas visas pūles, lai tā kļūtu vēl labāka.

Deputāte mums pierādīja, ka politika nemaz nav garlaicīga un neizprotama, un ka ikviens var piedalīties politikā – arī jaunieši. Politiķe aicina aktīvus jauniešus noteikti iesaistīties politikā un doties vēlēt. Mēs, politikas pulciņa dalībnieces, sakām lielu paldies deputātei Ludmilai Reimatei par atvēlēto laiku un interesanto stāstījumu, kas deva mums ieskatu politiķes dzīvē.

   Deputātē klausījās Laura Elīna Šulca, Helēna Zaķe,  Ieva Bērzmārtiņa un Laura Rudzīte

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: