Mūsu lielie un mazie darbi

Visā Latvijā no 5. – 10.oktobrim norisinājās akcija “Labo darbu nedēļa 2020!”

“Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad izskan aicinājums palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir  nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība tiek  aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un darbu. Darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots.

Parlamentāriete un mūsu žurnāliste Reina Paula Kreicberga stāsta:  “Arī mēs, skolēnu parlaments, šogad piedalījāmies “Labo darbu nedēļā”, lai padarītu dzīvi pozitīvāku. Tiesa, labo darbu bijām izdarījuši jau septembrī, kad saliedēšanās pasākuma laikā sakopām jūras piekrasti 10 km garā  posmā. Tā kā labie darbi nenāk par ļaunu, nolēmām izdarīt vēl vienu.

Tā nu mēs, skolotājas Ineses Bērziņas iedvesmoti, izdomājām, kāpēc gan nepadarīt krāšņāku apkaimi. Tāpēc sējām kokus, izmantojot kastaņus un ozolzīles. Kopā bijām ap 10 cilvēkiem. No sākuma trauciņos iebērām melnzemi, tad iesējām sēklu un aplējām. Tas arī bija mūsu padarītais darbs. Šos podiņus gan nevienam neuzdāvinājām, taču laiks rādīs. Un galvenais, lai aug!”

Savukārt 12. a klase, audzinātājas Inas Užules pamudināta, devās sakopt bijušo skolas pedagogu atdusas vietas Tukuma Kalna kapos. Skolotājas Gaļinas Koroļovas kapa vieta jau bija sakopta, tāpēc ģimnāzisti, ilgi nedomājot, ķērās pie citu kapu kopiņu apkopšanas.

10. a klase nolēma palīdzēt Tukuma dzīvnieku patversmes ķepaiņiem, sagādājot viņiem dažādus kārumus. Skolēni vēlējās arī doties pastaigās ar suņiem, taču drošības apsvērumu dēļ, tas nebija atļauts. Pirmais pateicības vārdus par gardumiem steidzās izteikt vietējais visdraudzīgākais  iemītnieks – melnītis Vampīrs.  

11.a sagādāja lielisku pārsteigumu visiem, kuri ienāca pa ģimnāzijas durvīm. Rudenīgs sveiciens – ābols katram ģimnāzistam, pedagogam,  no pašu dārza.

Paldies visām klasēm par dalību akcijā!

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: