Dzejas dienas 2020

Šis ir Raiņa gads, jo dižajam literātam paliek 155.jubileja. Un Latvijā jau 55.reizi notiek  Dzejas dienas. Šī gada festivāla sauklis – “Dzeja dziedē”.

Šogad Dzejas dienām ir ne tikai jauna vizuālā identitāte, bet arī festivāla sauklis –  “Dzeja dziedē”, kas aicina paraudzīties gan uz šo notikumu, gan dzeju kā indivīdu un sabiedrību dziedējošu fenomenu.

«Dzeja dziedē. Iespējams, tu to vēl neesi piedzīvojis, bet ir tāds brīdis, kad dzejolis nostrādā. Tajā brīdī atkāpjas vientulība, un tu pēkšņi esi kopā – ar autoru, apkārtējiem un sevi pašu. Mēs esam trenēti dzīties pēc dzīves rezultātiem, bet dzeja apstādina un atgādina – tu neesi viens, mēs tevi dzirdam un saprotam. Tad nobrūk uzceltās sienas, tu attopies tīrs, godīgs, ievainojams un skaists, un dzīves ievilktās brūces var dzīt. Nāc paklausīties,» teikts šī gada festivāla manifestā, kura autors ir dzejnieks un Dzejas dienu padomes loceklis Henriks Eliass Zēgners.

Arī mūsu skolas skolēni piedalījās šī gada Dzejas dienās, darbojoties radoši, veidojot dzejas taureni, dzejas vilcienu, vai kādu citu simbolu.

“Sirds man tik līksma,

Sirds man tikl pilna,

Es visu pasauli

Mīlēdams apskautu”, tā rakstīja Rainis.

Labākie Dzejas dienas radošie darbi izstādīti 1.stāva kāpņu telpā. Tie ir patiešām skaisti, koši un oriģināli. Nāc,  apskati, vēro un lasi, nododies dzejas burvībai un mākslas skaistumam!

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: