Sportosim un darbosimies radoši

Interešu izglītības pulciņš ”Sporta spēles meitenēm” pastāv jau ļoti ilgu laiku –  no  2013.gada. Agrāk pulciņš bija tikai vidusskolas grupai, bet tad pamazām neoficiāli sāka nākt arī pamatskolas meitenes.   Tā kā sportojot skolēni bieži  gūst traumas, tad ir jānovada drošības instruktāža un jāsaņem apstiprinājums. Tā  reģistrējoties nācās piedāvāt pulciņu arī pamatskolas meitenēm. Apmeklējot šo interešu izglītības pulciņu, var apgūt  socializēšanās prasmes, sadarbības prasmes, vispusīgas zināšanas un dažādas iemaņas. Pulciņa vadītāja skolotāja Ina Užule stāsta, ka  uzskaitīt visus panākumus nav iespējams. Reģionā un valstī var cīnīties tikai tad , ja esi labākais novada sacensībās.

Pats galvenais, ko bērni un jaunieši gūst,  ir labs garastāvoklis, laba fiziskā sajūta. Viņi jūtas iederīgi, jo mācās viens no otra.  Arī mēs –  skolotāji.

Pulciņa dalībnieku galvenais mērķis nav tendēts uz sasniegumiem, bet akcents tiek likts  uz veselīga dzīvesveida priekšrocībām un ieradumiem. Augstākais sasniegums pulciņā  ir  fiziski aktīvi pavadītais laiks. Bet, ja par godalgām,  arī tās ir bijušas pietiekami daudz.

Pulciņš notiek pirmdien, ceturtdien  pēc 9. stundas un piektdien pēc 8. stundas sporta zālē un arī stadionā.

Savukārt  pulciņā “Sporta spēles zēniem”  tiek pilnveidotas sporta spēļu prasmes  basketbolā, volejbolā, futbolā un  florbolā.

Skolotājs Edijs Pavilsons pulciņu vadu no 2015.gada 4.janvāra, kad uzsāka strādāt Tukuma Raiņa ģimnāzijā . Pulciņa dalībnieki ir 7.-12.klašu skolēni. Nav nepieciešama īpaša sagatavotība, galvenais ir vēlme sevi pilnveidot. 

Pulciņā tiek pilnveidotas sporta spēļu tehniskās iemaņas, attīstīta vispārējā un speciālā fiziskā sagatavotība. Skolēni iemācās sadarboties ar pulciņa dalībniekiem. Vecāko klašu skolēni var pamācīt jaunākos. Veidojas dziļāka izpratne par sporta veida taktiku.

Pulciņa dalībnieki piedalās visās sporta spēļu sacensībās. Sporta skolotājs Edijs Pāvilsons ļoti cer, ka nebūs stingrāki ierobežojumi,   kas var liegt dalību sporta sacensības. Augstākie sasniegumi pulciņa dalībniekiem – Valsts čempioni telpu futbolā, 2.vietas ieguvēji futbolā 7:7.

Sporta pulciņš notiek pirmdienās, ceturtdienās un piektdienās. Laiks tiks precizēts konkrētajām dienām.

             Sporta skolotāju Inas Užules un Edija Pāvilsona atbildes apkopoja

                                                     Laura Elīna Šulca, 12. a klase

……..

Šogad, saistībā ar vizuālās mākslas pulciņiem, ir notikušas pārmaiņas – divu iepriekšējo pulciņu vietā ,,Mazā ota” un ,,Lielā ota, (abi pulciņi darbojās no 2005. g. – 2020. g. pavasarim) ir izveidoti pulciņi ,,Čaklās rokas’’ un ,,Brīnumpodiņš”.

Pulciņā čaklās rokas tiks īstenota programma, kurā iekļauti dažādi ar mākslu saistīti uzdevumi – zīmēšana, gleznošana, grafika, stikla apgleznošana, ādas apstrāde, u c., kā arī šūšana, jo šogad mērķtiecīgi startēsim skolēnu Dziesmu un deju svētku ietvaros rīkotajā modesskatē ,,Radi rotājot”.

Šajā gadā skolēniem tiek piedāvāta unikāla iespēja darboties ar mālu – pulciņā ,,Brīnumpodiņš”. Pulciņā būs iespējams iepazīt māla plastiskās īpašības, izgatavojot dažādus priekšmetus – trauciņus, sīkplastiku, medaļas, rotas u.c. Izgatavotos izstrādājumus būs iespēja apdedzināt nupat iegādātajā, jaudīgajā keramikas apdedzināšanas ceplītī, kas patreiz atrodas 43. kabinetā.

Abi minētie pulciņi ir paredzēti visu klašu vecumu grupām, tātad no 7. līdz 12. klasei. Pulciņu ietvaros  katru gadu izstrādājam radošos darbus ne tikai savam priekam, bet arī piedalāmies konkursos. Viens no konkursiem, kurā piedalāmies katru gadu ir starptautiskais vizuālās mākslas konkurss ,,LIDICE” un kā jau tika minēts šogad piedalīsimies arī konkursā ,,Radi rotājot”, kurā ietvertas ne tikai modes apģērbu kolekcijas, bet arī vizuālās mākslas darbi.

UZ TIKŠANOS PULCIŅOS:

,,Čaklās rokas” – pirmdienās no 14:20 līdz17:40. 

,,Brīnumpodiņš” – ceturtdienās no 15:10 līdz 17:10

                                                Uz jautājumiem atbildēja sk. Una Bērziņa

                                                Atbildes pierakstīja Ieva Bērzmārtiņa, 12.a klase

Skolā ir iespēja arī apmeklēt dažādus mūzikas ansambļus pie skolotājiem Ingunas Silinēvičas un Arta Rācenāja. Tajos ir iespēja dziedāt un spēlēt dažādus instrumentus. Skolotāji meklē radošus uz zinātkārus jauniešus, kuriem tuva ir mūzika. Nav no svara tavas mūzikas zināšanas, jo šie ansambļi tev palīdzēs tās attīstīt.

Ilze Tišlere, 10.a klase

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: