Interešu izglītības pulciņi gaida jaunus dalībniekus

Politikas pulciņš “Līdzdalība”

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir ngm_13363192.jpg

Mūsdienu sabiedrībai ir svarīgi iesaistīties sabiedrības dzīvē, tāpēc pulciņam  dots nosaukums “Līdzdalība”, un tas skolā darbojas nu jau 4 gadus. Sākotnēji pulciņš bija saistīts ar Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu. Pieteikties var 10.-12.klašu skolēni. Īpaša sagatavotība nav nepieciešama. Pulciņā var apgūt zināšanas par Eiropas Savienības un Latvijas politiku, prasmi strādāt ar informācijas avotiem, veidot prezentācijas, konkursus un vizuālos materiālus, kā arī apgūt sadarbības un argumentācijas prasmes. Pulciņš piedalās arī konkursos par Eiropas Savienību.  No Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas 2020.gada februārī 10 skolēniem bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā (Francijā). Pārsvarā jauniešiem būs jāstrādā patstāvīgi, nevis atrodoties kopējā grupā skolas telpās. Pieteikšanās pie vēstures un politikas skolotājas Intas Supes!

                                                            Helēna Zaķe, 12.a klase

Kori ,,Savējie” un “Savējās”

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir 20080329235131-img_9504.jpg

Ģimnāzijā darbojas meiteņu koris un jauktais koris. 1972.gadā abi kolektīvi piedalījās pirmo reiz Skolu jaunatnes Dziesmu svētkos.  Meiteņu koris 1973.gadā, kad tika atzīmēta Dziesmu svētku simtgade, bija pirmais un vienīgais skolas koris, kurš bija apguvis pieaugušo repertuāru un piedalījās Vispārējos Dziesmu svētkos. Abi kori arī pašreiz gatavojas skolu jaunatnes Dziesmu svētkiem,  kuri jau bija plānoti šajā vasarā. Katru dienu dzied kāda kora grupa. Mēģinājumi būs arī sestdienās. Vēl nākamajā  nedēļā var pieteikties jauni dalībnieki. Sīkāku informāciju iespējams iegūt pie kora diriģentes Rasmas Valdmanes 32. vai 35. kabinetā. Viss svētku repertuārs būs jāapgūst no galvas un to var tikai panākt ar centību. Kora dalībnieki piedalīsies skatē, ko vērtēs virsdiriģentu žūrija 23. aprīlī. Ir vērts censties, jo skolēni būs pirmie, kas jūlija sākumā dziedās jaunajā, lieliskajā Mežaparka estrādē.

                                                            Anete Andersone, 12.a klase

Digitālā ģimnāzijas e – avīze “Strops”

Vai Tevi interesē, kas notiek skolā, ko dara ģimnāzijas parlaments, kādos pasākumos esam piedalījušies, kā veicas mūsu absolventiem? Ja Tev patīk vērot, klausīties un savus iespaidus pierakstīt, tad e-avīze “Strops” gaida tieši Tevi jauno žurnālistu pulciņā. Dalībnieki gaidīti no visām klašu grupām. Kopā sanāksim dažas reizes mēnesī, lai mācītos kā pareizi veidot publikācijas, kā atpazīt viltus ziņu žurnālistikā no īstas, kādas ir izplatītākās gramatikas un stila kļūdas laikrakstu slejās. Pārējā laikā darbosimies patstāvīgi, čakli veidojot rakstiņus avīzei.

Pieteikšanās pie vēstures, filozofijas un sociālo zinību skolotājas Loanas Šulcas

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: