Būt līderim arī krīzes laikā

Projekts “Nākotnes līderu akadēmija” ir Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīva sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu “Vitae”. Tas ir projekts, kurš veltīts   jauniešu līderībai un līdzdalībai.

“Vēlos palīdzēt mūsu jauniešiem stiprināt līderības prasmes, zināšanas un vērtības, lai viņi varētu gan veiksmīgi veidot savu dzīvi un profesionālo karjeru, gan arī jēgpilni iesaistīties sava novada, Latvijas un Eiropas Savienības attīstības dienaskārtības veidošanā. Man ir ne tikai svarīgi jauniešus izglītot par Eiropas Savienības politiku, bet arī dot viņiem reālas iespējas pašiem īstenot savas iniciatīvas, tādejādi jau šobrīd uzņemoties atbildību par savas nākotnes veidošanu”, tā savu motivāciju, veidojot projektu, skaidro Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde.lideri15

No  2020.gada šajā projektā iesaistījušies  arī trīs Tukuma Raiņa ģimnāzijas jaunieši Līva Petrova, Elīza Rozentāle, Mārtiņš Skraucis un pedagogi Inese Bērziņa un Līga Lauziniece.
Ģimnāzijas komanda jau piedalījusies starptautiskās konferences “Jauniešu līderība digitālajā laikmetā” darbā un Juglas vidusskolas domnīcas darbā.
Neskatoties uz krīzes situāciju, projekts ir aktīvs un jaunieši tajā darbojas. 8.aprīlī pirmajā tiešsaistes nodarbībā jaunieši grupās diskutēja par to, kas raksturo labu krīzes laika līderi, un kādas ir viņa prasmes – pārliecība, spēja iedvesmot, mērķtiecība, atbildīgums, empātija, emocionāla un fiziska izturība, radošums un domāšana ārpus rāmjiem, rīcībspēja un drosme pieņemt lēmumus, kā arī sadarbības prasmes. Savukārt projekta iniciatore parlamentāriete Dace Melbārde tiešsaites nodarbībā stāstīja par to, kādi ir krīzes laika līderu galvenie uzdevumi – palīdzēt cilvēkiem izprast realitāti, piedāvāt risinājumus, noteikt prioritātes un pieņemt tām atbilstošus lēmumus, detalizēta atbildības deleģēšana, visaptveroša komunikācija, aizsargāt un uzturēt to, ko krīzes laikā nedrīkst zaudēt. Jautājums jauniešiem pārdomām – kas  līderim jānodrošina krīzes situācijā un kā tas notiek šobrīd Latvijā?

lideri522.aprīļa tiešsaistes nodarbībā piedalījās  jauniešu līderi no  Zviedrijas un Lielbritānijas Gerard Marcel Koning, Atifa Shah un Gabriel Kroon. Diskusijas notika grupās angļu valodā par krīzes tēmām – vai mana dzīve un uzskati ir mainījušies krīzes laikā, ko esmu jaunu uzzinājis par pasauli, vai mainījusies pasaule COVID-19 ietekmē, kas mums jāsaglabā no tā, kas mainījies, no kā mums jāatsakās, kas vajadzīgs no jauna, ko dara līderis krīzes laikā? Mūsu jauniešiem bija svarīgi uzzināt par citu valstu pieredzi krīzes situācijā. Diskusiju secinājums – mums jau ir pieredze un jābūt gataviem tādām krīzes situācijām. Mācīties no šīs situācijas varam atbildību un veselīgu dzīvesveidu. Nobeigumā Rolands Ozols teica, ka mums šajā situācijā jākļūst par labāko savu versiju.

Nākamā tiešsaites nodarbība notiks 6.maijā un  būs veltīta Latvijas Neatkarības atjaunošanai. Jaunieši savus jautājumus varēs uzdot žurnālistam, bijušajam tautfrontietim Dainim Īvānam.

Inese Bērziņa, pedagoģe, projekta dalībniece.

 

 

 

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: