Erasmus projekts Kiprā

Šī gada janvārī piedalījos Erasmus projekta “Brīvprātīgais darbs un aktīva pilsoniskā līdzdalība” apmaiņas programmā Kiprā. Šī projekta mērķis ir jauniešus iesaistīt brīvprātīgajā darbā un veicināt skolēnu aktīvu pilsonisko līdzdalību, kā arī dot iespēju skolēniem iedziļināties Eiropas sabiedrības vērtībās un apzināties sevi kā nozīmīgu sabiedrības daļu. Projekta partneri: Kipra, Bulgārija, Itālija, Latvija, Polija, Rumānija. Šis projekts dod iespēju apceļot vienu no minētajām valstīm, dzīvojot pie kādas no projekta iesaistītajām ģimenēm un uzņemt Latvijā kādu skolēnu no citas valsts.

Ar šo projektu mani iepazīstināja skolotāja Gita Rācenāja. Viņa piedāvāja piedalīties šajā projektā visas 10. un 11. klases. Divpadsmitajām klasēm nebija šāda iespēja, jo projekta nolikumā bija minēts, ka drīkst piedalīties tie, kuri nākošajā gadā neplāno mainīt vai pamest skolu. Vietu skaits, protams, bija ierobežots. Varēja pieteikties 25 cilvēki, taču pašā sākumā nemaz tik daudz cilvēku negribēja pieteikties, iespējams, tas bija tādēļ, ka skolēni šaubījās par savām angļu valodas prasmēm vai arī nebija vieta, kur izmitināt kādu skolēnu . Es uzreiz pieteicos, jo zināju, ka vēl vienu šādu piedāvājumu aizbraukt uz citu valsti par brīvu nedabūšu, kā arī vēlējos iegūt jaunus draugus projekta laikā.Limassol_Montage_1

Uz Kipru devāmies pieci skolēni: Diāna Daile, Liene Nagle, Līva Elizabete Petrova, Tīna Elizabete Vēvere, Amanta Nikola Mocāne un  mums devās līdzi divas skolotājas: Gita Rācenāja un Maruta Kurmahere.

Projektā bija iesaistīti skolēni no Limasolas, tāpēc pirmā tikšanās mums bija kādā šīs pilsētas viesnīcā. Pēc tikšanās katrs no mūsu latviešu grupiņas (izņemot skolotājas) devās uz kāda no Kipras skolēna mājām, kur šī projekta laikā uzturējāmies. Ģimene, pie kuras paliku,  bija ļoti sirsnīga un jauka. Viņi man nākošajā dienā mazliet izrādīja Kipru, parādīja – Milomeris ūdenskritumu, Kakopetrijas ciematu un aizveda mani uz kādu kafejnīcu, kurā nodegustēju Kipras nacionālo ēdienu – suvlakī.

IMG-20200121-WA0002Pirmdienā projekts sākās ar prezentācijām, kurās izstāstīja par projekta norisi, kā arī tur bija atnākuši cilvēki no dažādām organizācijām, kā piemēram : Fun – Raising un 300 000 trees, kuri stāstīja par organizācijas nozīmi. Otrdien mums notika koku stādīšana, kurā vajadzēja sadalīties pa komandām un katrai komandai vajadzēja sastādīt divdesmit kokus. Pēc tam baudījām maltīti Omodos ciematā. Trešdien veicām dažādus darbus: tīrījām parku un jūru un krāsojām invalīdu stāvvietas un pēc tam bija ekskursijas uz Kollosi pili un amfiteātri Kourionā. Ceturtajā noslēdzošajā dienā apmeklējām “Nicosia and the Christos Stelios Ioannou” fondu un pēc tam devāmies apskatīt Kipras galvaspilsētu Nikosiju. Mums parādīja Nikosijas robežlīniju, kura sadala šo pilsētu uz pusēm un kuras viena daļa ir turku okupēta. Dienas noslēgumā bija pasākums, kurā kiprieši parādīja savu nacionālo deju un kurā varējām kārtīgi visi izdejoties. Pašās ballītes beigās, mēs atvadījāmies ar saviem draugiem un nākošajā dienā lidojām atpakaļ uz Latviju.

Es iesaku cilvēkiem nebaidīties un ja ir iespēja, piedalīties šāda veida projektos, jo šis projekts ļauj iepazīt jaunus cilvēkus, iegūt jaunus draugus, uzlabot komunikācijas prasmes un iepazīt jaunas kultūras.

Diāna Daile, 10.a klase

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: