Ar domu par līderību

Šajā mēnesī, laikā no 7. līdz 9.februārim, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Juglas vidusskolā norisinājās pilotprojekta par Latvijas un Eiropas jauniešu nākotnes līderības jautājumiem atklāšanas konference, ar mērķi apgūt līderības prasmes un aktualizēt dažādus Eiropai svarīgus tematus: klimata pārmaiņas un vides ilgtspēju, veselību, ekonomiku, izglītību un 21. gadsimta prasmes, demogrāfiju, dezinformāciju un informācijas drošību, digitalizāciju, mākslīgo intelektu un robotizāciju, kultūras un valodas daudzveidību.

IMG-20200207-WA0001Skolotājas Ineses Bērziņas un Līgas Lauzinieces pavadībā projektā piedalās audzēkņi arī no mūsu skolas – Līva Elizabete Petrova no 10.b klases, Elīza Rozentāle un Mārtiņš Skraucis no 10.a klases. Kopumā projektā piedalās ap 60 jauniešu no vairākām Latvijas pilsētām, piemēram, Alūksnes, Liepājas, Jelgavas, Cēsīm, u.c.

Atklāšanas konferences laikā jauniešiem bija iespēja iesaistīties dažādās diskusijās, klausīties iedvesmas pilnus pieredzes stāstus no tādām personībām kā Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes, Zviedrijas parlamenta deputāta Tobias Andersson, pārmaiņu konsultantes un bijušās Lielbritānijas Jauniešu parlamenta locekles Atifa Shah, uzņēmuma „Draugiem group” runasvīra Jāņa Palkavnieka un citiem. Tāpat jaunieši piedalījās arī Juglas vidusskolas veidotajās aktivitātēs, piemēram, infoorientēšanā un dažādās saliedējošās spēlēs. Jauniešiem bija iespēja satikt, uzdot jautājumus, dalīties pieredzē un baudīt mūziķa Jāņa Šipkēvica un Miķeļa Putniņa sniegto koncertu. Pasākuma dalībnieki apguva projektu rakstīšanas pamatus, veidoja paši savus ar garantiju, ka tie tiks realizēti.

IMG-20200208-WA0002Projekts turpināsies arī visu nākamo gadu, piemēram, vasarā tiks rīkota nometne Liepājā, un mūsu skolēniem būs uzdevums izveidot domnīcu arī Tukuma Raiņa ģimnāzijā, iesaistot komandas no apkārtnes izglītības iestādēm un arī pārējos projekta dalībniekus.

Pašiem jauniešiem pasākums likās ļoti interesants un pieredzes, zināšanu bagāts. Ir jāiemācās atvērties un droši izteikt savu viedokli, uzdot jautājumus un komunicēt ar citiem, kaut gan reizēm tas nemaz nav tik viegli. Ar lielu nepacietību un aizrautību tiek gaidīts projekta turpinājums.

Elīza Rozentāle, 10.a klase

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: