No idejas līdz deputāta krēslam

  1. aprīlī Saeimas namā Rīgā sanāca 9. Latvijas Jauniešu Saeima. Arī man bija tas gods būt par vienu no simts Latvijas simtgades Jauniešu Saeimas deputātiem.

Taču, lai kļūtu par vienu no Jauniešu Saeimas deputātiem bija jāizstrādā ideja,  ar kuras palīdzību tiktu vērsta sabiedrības  uzmanība konkrētām problēmām Latvijā vai pasaulē. Šī ideja bija jāpiesaka un jāiegūst vēlētāju balsis tiešsaistē, lai iekļūtu Jauniešu Saeimā.  Man tas izdevās, tāpēc ar nelielu uztraukumu  ierados Saeimas namā.  Tur mani vispirms sagaidīja stingras pārbaudes. Pase un  soma tika pārbaudītas, taču tas viss tikai padarīja pieredzi neaizmirstamāku un liecināja par pasākuma svarīgumu.IMG-20190430-WA0001

Ievēlētie 100 jaunieši bija sadalīti 4 komisijās- Ārlietu, Eiropas lietu, Cilvēktiesību, Izglītības un kultūras komisijās. Es nonācu Ārlietu komisijā kopā ar vēl 24 jauniešiem. Sākoties pirmajai sēdei, Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrnieces kundze mūs iepazīstināja ar dienas kārtību, Saeimas iekšējās kārtības noteikumiem un balsošanas ierīču instrukciju un citiem svarīgiem nosacījumiem. Tika nodziedāta valsts himna. Pēc tam kopā ar jauniešiem no savas komisijas devos uz iepriekš norādīto telpu, lai kopā pārspriestu jauniešu iesniegtos likumprojektus.

Bija patiess prieks satikt šos uzņēmīgos jauniešus, kuri bija gatavi no Saeimas tribīnes uzrunāt visus klātesošos un diskutēt par visai svarīgām un aktuālām tēmām. To spektrs bija visai plašs – globālās sasilšanas ietekme uz mūsu valsts dabu un cilvēkiem, migrācijas problēmas, izglītības iespējas ES un Latvijā, reģionu finansiālais stāvoklis, u.c.

Otrā Saeimas sēde bija 4,5 stundu gara, kuras laikā  pārspriedām vairākas jauniešu deklarācijas jeb idejas, kā risināt konkrētas problēmas Latvijā. Laiks paskrēja nemanot, jo jaunieši nebaidījās uzstāties, runāt, diskutēt un dalīties viedokļos. Arī pats uzrunāju klātesošos no Saeimas tribīnes vairakkārt, jo tā bija mana iespēja izteikt publiski savas domas par man aktuālām tēmām.  Tā vienkārši bija iespēja, kuru nedrīkstēju laist garām.

IMG-20190430-WA0003

Pēc tam, kad noslēdzās otrā Saeimas sēde jauniešus aicināja uz pasākuma noslēguma daļu, kura norisinājās Saeimas Sarkanajā zālē.  Pēc I. Mūrnieces uzrunas jauniešiem pasniedza balvas par dalību šajā pasākumā.

Kopumā liels paldies jāsaka LV Republikas Saeimas sabiedriskajai nodaļai par pasākuma noorganizēšanu un par to,  ka jauniešiem tika dota šī vienreizējā iespēja. Man kā jaunietim, kurš savu nākotni vēlas saistīt ar politiku, šis pasākums bija unikāla iespēja iejusties parlamenta deputāta  lomā un izprast politiķa ikdienas izaicinājumus un  galvenos pienākumus.

Matīss Ķiecis, 12. a klase

IMG-20190502-WA0006

 

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: