Mīts vai patiesība?

IMG-20181208-WA00056. decembrī iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros mēs – 10. b klase – piedalījāmies Tukuma muzeja rīkotajā programmā “Mīts vai patiesība?”.

Kopā ar klasi un audzinātāju devāmies uz Durbes pili, kurā notika nodarbības. Klasei lika sadalīties 5 grupās, un vienam tika iedota mape ar darba lapām, kuras “pieturās” bija jāizpilda.

Katra grupa atsevišķi devās pie kāda muzeja darbinieka, kurš mums stāstīja par Latvijas vēstures notikumiem. Mums pašiem bija loģiski jāizspriež, vai fakts ir patiesība vai mīts. Mums bija iespēja iet izmērīt Durbes pils akmens gājēju tilta augstumu ar daudziem mērīšanas paņēmieniem, kas mūsu klasei šķita visinteresantāk. Bija iespēja uzzināt par dažādiem vēstures mītiem, piemēram, ka Durbes pils pagrabā tika nogalināti cilvēki, ka pils īpašnieka meitas nogalināja cilvēkus, mītus par “melno sotņu” un dažādus citus nostāstus.IMG-20181208-WA0007

Visinteresantākais bija tas, ka katrā “pieturā” varējām darboties arī paši, justies kā izmeklētāji, pētot, kas ir mīts un kas patiesība. Sapratām to, ka nevar ticēt visam, kas rakstīts avīzē vai ko saka televīzijā. Ja informācija ir mums svarīga, arī mums pašiem vajag ieguldīt darbu un uzzināt informācijas patiesumu, jo ne vienmēr cilvēkiem ir labi nodomi.

Varējām uzzināt daudz jauna par Durbes pili un Latvijas vēsturi, ieskatoties latviešu tautas dzīvē pagātnē.

Par visu bija padomāts, jo nebija brīžu, kad mums būtu bijis garlaicīgi, visu laiku bijām nodarbināti. Mēs ar klasi uzskatām, ka muzeja piedāvātās nodarbības bija izdevušās un ļoti interesantas.

Fotogrāfijās aplūkojamas mūsu aktivitātes grupās. Ne visi paspējuši uz kopbildi, bet darboties prieks bija visiem.

Otto Henriete, 10. b

 

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: