Filma, kas raisa pārdomas

IMG-20181102-WA00202.novembrī mūsu skolas 12.klašu audzēkņi izmantoja projekta ”Latvijas skolas soma” piešķirtos līdzekļus un ar vilcienu devās uz Rīgu, kur kinoteātrī “Splendid Palace” skatījās jauno latviešu vēsturisko filmu ”Tēvs Nakts”. Filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem un vēsta par Žani Lipki, cilvēku, kurš, riskējot ar savu un savas ğimenes dzīvību, deva patvērumu ebrejiem, laikā, kad visu Eiropu bija pārņēmis karš un pēc Ādolfa Hitlera pavēles ebreju tautības cilvēki tika masveidā nogalināti.
Pirms filmas mēs noklausījāmies vēsturnieka Kaspara Zeļļa ievadlekciju, kurā tika sīkāk izskaidroti daudzi no filmā notiekošajiem procesiem. Tā bija lieliska Latvijas vēstures stunda.

Pēc filmas noskatīšanās un apspriešanas ar skolasbiedriem, secināju, ka mums ir jābūt pateicīgiem par vietu un laiku, kurā dzīvojam, ka varam mācīties un plānot savu nākotni. Kino ir lielisks veids, kā vēsturi atdzīvināt, tieši tik daudz, lai no tās mācītos, lai mēs spētu novērtēt, cik labi ir dzīvot brīvā Latvijā, sabiedrībā, kas tiek audzināta.

Elza Anastasija Vasermane, 12.a klase

____________________________________________________________________________________________

              Mācību pasākums – filmas “Tēvs Nakts” seanss kinoteātrī “Splendid Palace” – mums deva iespēju, pirmkārt,  uzzināt un izprast vēstures notikumus un ar filmas palīdzību arī izjust tos; otrkārt, apskatīt kinoteātra skaistās telpas un arhitektūru, ko daudzi no mums nebija redzējuši; treškārt, saliedēties kā klasei. Mums šis izbraukums ļoti patika, un vēlamies piedzīvot vēl dažādus kultūras pasākumus. Paldies no 12.b klases.

                Projekts “Latvijas skolas soma” ir ļoti laba ideja. Ir iespējams doties uz vietām un pasākumiem, kuras ikdienā neapmeklējam. Turklāt skolēniem tiek piedāvāta unikāla iespēja to visu izbaudīt, neko nemaksājot pašiem. Tā ir iespēja izglītoties ārpus skolas. Filma “Tēvs Nakts” bija interesanta, reāla, kaut gan filmas sižets  – smags. Aktiera Artūra Skrastiņa tēlojums – vienkārši  izcils. Paldies par pasākumu!       12.c klase

 

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: