Kultūras diena “Orientējies Tukuma laikā un telpā

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 16. un 17. oktobrī Tukuma Raiņa ģimnāzijas 7.un 10.klašu skolēniem bija iespēja izbaudīt klātienē Tukuma kultūras vērtības caur noteiktām programmām. Tukuma muzejam ir septiņas filiāles, šoreiz jaunieši apmeklēja trīs no tām: Durbes pili, Tukuma Mākslas muzeju un Pils torni.

7.b par sava ceļojuma galamērķi izvēlējās Pils torni, kurā bija sagatavotas interesantas nodarbes. K.Helmane-Soročenkova apkopoja skolēnu viedokli par pieredzēto un piedzīvoto: “Mēs uzzinājām, kādi slaveni cilvēki dzīvojuši un joprojām dzīvo Tukuma novadā. Mums patika radošās spēles, atbildēt uz jautājumiem, likt puzli un krāsot, kā arī spēlēt atmiņas spēli komandās. Uzzinājām par aptaujas rezultātiem, kur tukumnieki bija atbildējuši uz dažādiem jautājumiem, piemēram, populārākās auto markas un cilvēku vārdus.

Mini-ekskursiju noslēdzām ar īsu pastaigu pa Tukumu, kuras laikā uzzinājām jaunas lietas par Latvijas Republikas pirmo ārlietu ministru, Ministru prezidentu Z. A. Meierovicu, piemēram, kur viņš kādreiz dzīvojis un mācījies, kur būs viņam veltīts piemineklis. Pastaiga bija jauka.” (K.Helmanes-Soročenkovas  foto)

10.b klase apmeklēja Tukuma Mākslas muzeju, kurā apskatīja mākslas izstādi “Plenērā”. Jauniešu uzdevums bija izveidot grupas, tad izvēlēties vienu gleznu, kura piesaista uzmanību, par kuru jāizdomā sižets, jānofotografē sižeta posmi. Mājās vai skolā audzināšanas stundā no fotogrāfijām ir jāizveido kolāža, kas pēc tam jānosūta muzejam. Skolēni pozitīvi novērtēja atraktīvo darbošanos muzejā, jo tā nebija pasīva gleznu apskate. Pārdomātāka gan varēja būt orientēšanās pilsētā (ar interesantāku maršrutu).

Bija klases (7.a un 10.c), kuras apmeklēja Tukuma bibliotēku (ārpus programmas “Latvijas skolas soma”). 7. a klases audzinātājas Gundas Kupčas viedoklis: “Tur skolēni tika iepazīstināti ar bibliotēkas telpām un piedāvātajām iespējām. Skolēni piedalījās viktorīnā par Latvijas kultūrvēsturiskiem faktiem, akcentējot Latvijas valsts simtgadi. Noslēgumā katram skolēnam bija iespēja publiski uzstāties uz improvizētas skatuves, iepazīstinot pārējos klases biedrus ar viktorīnā iegūto informāciju.” (G.Kupčas foto)

7_a.jpg

16.oktobrī ar pašvaldības atbalstu skolēni apmeklēja Tukuma Kultūras namu, lai noskatītos radošās apvienības “Teātris un ES” izrādi “Mana dzimšanas diena”. Kā atzina proģimināzisti un skolotājas, izrāde bija izklaidējoša, atmosfēra pozitīva, dzīvespriecīga, bet vairāk piemērota jaunākām klasēm – sākumskolai. Septītās klases skolēni labprātāk redzētu cita veida izrādes vai koncertus. Savukārt 17.oktobrī 10.klašu skolēni piedalījās interaktīvā pasākumā “Kā uzņemt savu filmu?” Armanda Ekšteta vadībā, kuru atzina par jautru piedzīvojumu, jo vairāk uzzināja par scenārija radīšanu, filmas veidošanu, izmantojot telefonu.

Paldies Tukuma muzeja, Tukuma Kultūras nama un Tukuma bibliotēkas darbiniekiem par skolēniem doto iespēju baudīt šos pasākumus! Paldies skolotājai Ivetai Āboliņai par organizatorisko darbu!”

Pārskatu sagatavoja I.Āboliņa

Categories: Citāti | Komentēt

Ziņu izvēlne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: